sobota 7. září 2013

Vampýrská akademie - Spoutáni magií: Richelle Mead

Po tom, co se Rose vrátila na akademii aby dostudovala, čeká ji závěrečná zkouška aby se stala strážkyní. Protože už byla v terénu, připravili si pro ni něco speciálního, ale skončí s opravdu dobrými výsledky. Lissa i Rose vyrážejí ke královskému dvoru. Lissa, protože ji tam královna pozvala aby tam bydlela a Rose, aby tam složila strážcovský slib. Po tom, co dhampýrka slyšela, že existuje záchrana pro Strigoje, se nevzdává, ani když jejich zdroj sedí ve vězení a odmítá mluvit, protože nemají nic, za co by své informace prozradil. Avšak jednu věc mu dát mohou - svobodu. Nakonec to není až tak marné a zjistí co potřebovali, ale není to tak lehké jak to znělo. Po celou dobu, kdy Rose byla na akademii po návratu ze Sibiře, jí Dimitrij posílal dopisy. Sdělovaly jí, že si ji najde hned jak opustí bezpečí dvora a akademie. A když nakonec Dimitrij splní své sliby, vědí, že existuje naděje na záchranu, ale také, že je to jeden z nejnebezpečnějších Strigojů na zemi.Hodnocení podle mě:
Tato série mi připadá čím dál lepší. Zkouška u matury byla opravdu dobrá, ale u dvora jsem moc nechápala chování královny, jednou byla na Rose hodná, podruhé ji ztrapňovala před půlkou královských. Sice jsem na konci knížky už něco málo chápala, ale stejně to nevysvětlovalo její chování. Na Rose mě zase štvalo, že si klidně chodí s Adrianem, ale nemiluje ho. Pořád to tam říkala, že ho milovat chce, ale nemůže.
A proč byl sakra tak oddaný Lisse? Copak nechápal, kdo na tom má zásluhy? Za tohle jsem na něj byla docela naštvaná (= kdo četl, ví o čem mluvím).
A konec knížky? Z "druhé série" už jsem nějak tušila, že se tohle stane, jenom jsem nevěděla, že Rose bude obviněna právě kvůli téhle...

Žádné komentáře:

Okomentovat