středa 25. září 2013

Anna krví oděná: Kendare Blake

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.

Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Hodnocení podle mě:

Popis téhle knihy mě velmi zaujal, takže ne dlouho po té, co jsem se o knize dozvěděla, jsem si ji musela přečíst. Názory na tuto knihu byly docela kladné, několikrát jsem četla, že bych knihu neměla číst večer před spaním, pokud se chci vyspat. Možná je to pravda, ale já něco vydržím, takže na mě to takový účinek nemělo. A proto mě kniha docela zklamala, doufala jsem, že to bude trochu více hororové a do druhého dílu se mi moc nechce.Book trailer:


Žádné komentáře:

Okomentovat