pondělí 8. dubna 2013

Hraničářův učeň Rozvaliny Gorlanu: John Flanagan

Will, Horác se třemi dalšími dětmi vyrůstají v domově a společně se za pár dní rozhodnou jak chtějí strávit zbytek života. Horác si samozřejmě vybere bojovou školu a mist ho hned příjmě, ale velkou roli hraje Horácova postava. Dvě dívky se rozhodnou pro kuchařku a političku a George, třetí chlapec mezi nimi se stane písařem. Avšak o Willa nikdo nemá zájem, i mistr bojové školy ho odmítne, až se pro jeho vyučení přihlásí Halt, podivný hraničář, který je opravdu děsivý (nebo se tak jenom Willovi zdá). Will si může vybrat mezi ním a pracováním na poli, takže mají všichni jasno. Brzy si uvědomuje, že ho tohle učení baví. Dostane vlastního hraničářského koně (nebo spíš ponyho) Cuka, se kterým si dobře rozumí. Učí se i jiné věci a objevuje dovednosti, co takovéhle hraničářské učení obnáší.
Ale v horách je schovaný nepřítel, který byl poražen před šestnácti lety. Dol si slib, že se jednoho dne pomstí a schromažďuje všechny nepřátele království. A zdá se mu, že nastal čas aby se tehle slib vyplnil.Hodnocení podle mě:
Už začátku se kniha četla velmi dobře, takže stránky rychle ubíhaly. Měla jsem ji přečtenou za jedno odpoledne a to, že měla tak málo stránek mi výjimečně vyhovovalo. Bylo dobré si přečíst něco oddychového. A hned jsem se pustila do dalšího dílu.


Stáhnout: ZDE

Žádné komentáře:

Okomentovat